Ułatwienia dostępu
Przygotowany przez ekspertów jest kompendium wiedzy o tym, jak uczyć o zmianie klimatu; daje praktyczne umiejętności związane z edukacją terenową; włączaniem empatii w proces nauczania; uczy, jak wykorzystywać procesy kreatywne do rozwiązywania problemów, podejścia projektowego oraz wykorzystania technologii w edukacji klimatycznej.
Dzięki stałemu dostępowi do wiedzy zgromadzonej na platformie cyfrowej, innych ekspertów (nauczycieli, edukatorów) i wielostronnej komunikacji, użytkownicy będą gotowi do tworzenia nowych inicjatyw promujących agendę klimatyczną, szczególnie tych angażujących młodzież.
Prowadzimy warsztaty, podczas których nauczyciele mogą przejść w praktyce przez ścieżkę programu, którą lada moment będą prowadzić uczniów.
Opracowana przez nas metoda wykorzystywana w naszych programach została solidnie przetestowana w szkołach, na setkach uczniów w 3 krajach (Polska, Czechy, Niemcy), w trakcie ponad 6 000 godzin lekcyjnych! Wspólnie opracujemy harmonogramy projektowe, by zaplanować proces wdrażania.
Nov 09, 2017Nauczyciele będą potrafili przejść z uczniami przez cały proces nauki praktycznej - od zmapowania problemów i potrzeb otoczenia, przez analizę środowiskową, zaprojektowanie rozwiązań, poszukiwanie ich finansowania, aż po realizację.
Nov 09, 2017Pokazujemy, jak uczyć, by edukacja była nastawiona na sprawczość, rozwijała umiejętności i kompetencje uczniów, takie jak: krytyczne myślenie, empatia, odpowiedzialność, kreatywność, współpracę istotne dla zmiennego rynku pracy przyszłości. Nauczyciele pracujący naszą metodą mają szansę realnie zaangażować młodzież. Towarzyszymy im w tym procesie.
Nov 09, 2017Zobacz co osiągnęły dzieci w ramach naszych projektów - uczniowie stworzyli około 100 różnych prototypów, część z nich to wdrożone rozwiązania. Przeczytaj także o innych naszych osiągnięciach.
Zostaw nam swój e-mail, a dostaniesz od nas zaproszenie do naszej nowej platformy e-learningowej, która gromadzi społeczność edukatorów środowiskowych.
Zyskasz dostęp do ciekawych materiałów edukacyjnych i webinarów eksperckich, a dzięki kontaktom w sieci możesz tworzyć lepsze projekty edukacyjne, zapraszać ciekawych gości na swoje zajęcia i uczestniczyć w inicjatywach edukacji ekologicznej, które wykraczają poza Twoje miejsce pracy, miasto czy kraj.
Siedziba:
Buda Ruska 19 c, 16 -503 Krasnopol
Biuro:
Pl. Św. Agaty 4 lok.1, 16-500 Sejny
NIP: 8442359966
KRS: 0000682455
REGON: 367582420
Więcej o finansowaniach Fundacji