Ułatwienia dostępu
MobiLab to mobilna pracownia – laboratorium warsztatowe, w którym łączymy nowe technologie z zajęciami terenowymi i analizą danych pod okiem ekspertów. Realizuje ono założenia programu oraz modelu edukacji o środowisku Code For Green®, którego jest integralną częścią. Autorski model powstał na bazie wieloletnich doświadczeń zbieranych w ramach programów, które wspólnie opracowaliśmy z nauczycielami oraz we współpracy z Uniwersytetem Adama Mickiewicza i Politechniką Poznańską.
Mobilne Laboratorium – MobiLab to nowoczesna formuła edukacyjna, która nie tylko w ciekawy sposób umożliwia realizację podstawy programowej, ale też wciąga nauczycieli, edukatorów i uczniów w świat technologii i projektowania użytecznych dla klimatu, zasobów wodnych i bioróżnorodności rozwiązań.
Uczestnicy programu poznają wiele nowoczesnych narzędzi, jak kartowanie terenu z wykorzystaniem tabletów, czy oznaczanie jakości wody poprzez badania fizyko-chemiczne oraz zoobentosu. Ich celem jest budowanie multisensorycznych relacji z naturą.
Dla uczniów nauka w terenie jest bardziej interesująca i angażująca niż tradycyjne metody nauczania. Bezpośredni kontakt z omawianą materią zachęca do aktywnego uczestnictwa w zajęciach, zwiększa motywację do nauki, pozwala lepiej rozumieć i zapamiętywać materiał. Uczestnicy rozwijają kompetencje badawcze, krytycznego myślenia, zbierania i analizy danych, empatii wobec środowiska naturalnego. Pokazujemy młodzieży i nauczycielom oraz edukatorom jak można i dlaczego warto pracować w terenie. To też forma popularyzowania nauki.
Pokazujemy młodzieży i nauczycielom, że badania terenowe są wspaniałą przygodą, a także, jak można i dlaczego warto pracować w terenie.
Uczymy empatii wobec środowiska naturalnego, odpowiedzialności za swoje działania, pracy zespołowej oraz krytycznego myślenia niezbędnych do budowania sprawczości. Podczas zajęć bezpośrednio rozwijamy kompetencje badawcze, zbierania i analizy danych oraz uczymy obsługi wielu technologicznych narzędzi.
Uczymy, jak innowacyjnie realizować podstawę programową związaną z ochroną środowiska w obszarze: ochrony powietrza i klimatu, ochrony bioróżnorodności, ochrony wód i nowoczesnych technologii. Nasze programy są skonstruowane w taki sposób, by nauczyciel każdego przedmiotu mógł przeprowadzić zajęcia.
Podpowiadamy, jak w szkole w ramach posiadanych i planowanych do zakupu rozwiązań pracowni przyrodniczo – informatycznych zorganizować przestrzeń i pracę w duchu edukacji STEAM
Uczestnicy programu poznają wiele nowoczesnych narzędzi, jak badania powierzchni kamerą termowizyjną. Ich celem jest budowanie multisensorycznych relacji z przyrodą.
Nov 09, 2017Pokazujemy w praktyce, jak szkoła może łączyć naukę o środowisku z kreatywnym wykorzystaniem technologii oraz że zajęcia realizowane w ramach podstawy programowej mogą być fascynujące.
Nov 09, 2017Moduły: ochrona powietrza i klimatu, ochrona bioróżnorodności, ochrona wód, nowoczesne technologie w ochronie środowiska.
Nov 09, 2017Zobacz co osiągnęły dzieci w ramach naszych projektów - uczniowie stworzyli około 100 różnych prototypów, część z nich to wdrożone rozwiązania. Przeczytaj także o innych naszych osiągnięciach.
Siedziba:
Buda Ruska 19 c, 16 -503 Krasnopol
Biuro:
Pl. Św. Agaty 4 lok.1, 16-500 Sejny
NIP: 8442359966
KRS: 0000682455
REGON: 367582420
Więcej o finansowaniach Fundacji