Ułatwienia dostępu
Przedszkolaki są bardzo otwarte na nowe informacje i łatwo przyswajają wiedzę, dlatego uczymy odpowiednich nawyków, rozumienia spraw związanych z ochroną klimatu i dbałości o przyrodę oraz zasoby wodne już od najwcześniejszych lat. Jednocześnie to grupa dzieci narażona na kształtowanie niewłaściwych nawyków wynikających z używania nowych technologii.
W naszych projektach przedszkolnych realizujemy programy edukacyjne kształtujące uważność na naturę oraz uczymy tego, że technologia to narzędzie, a nie cel sam w sobie. Dzięki połączeniu tych dwóch obszarów dzieci nie tylko rozwijają w sobie naturalną świadomość bliskości z przyrodą, uczą się regulować emocje, ale też zdobywają twarde umiejętności, dzięki czemu narzędzia cyfrowe wykorzystują do poznawania swojego otoczenia i rozumienia procesów w nim zachodzących.
Program bierze pod uwagę indywidualny rozwój dzieci i już na etapie przedszkolnym rozwija umiejętności (np. kodowanie), które pogłębiane w edukacji szkolnej pozwolą na dobre przygotowanie dzieci do świadomego życia społecznego oraz przyszłego rynku pracy.
W naszych projektach pracujemy z nauczycielami, by potrafili rozwijać kreatywność, sprawczość, wiarę w siebie, logiczne i krytyczne myślenie, które stanowią jeden z głównych wyznaczników sukcesu w życiu społecznym. Angażujemy dyrekcję placówek oraz samorządy w przygotowanie przestrzeni i jej otoczenia w sposób sprzyjający edukacji lokalnej, zjawiskowej, w terenie.
Wprowadzamy do przedszkoli nasz autorski program oparty na STEAM (science, technology, engineering, art, mathematic), wykorzystujący elementy design thinking, edukacji lokalnej (place-based learning), pracy z empatią, edukacji cyfrowej – w tym kodowania, pracy z opowieścią. Projekty mają charakter procesowy i trwają co najmniej rok szkolny. Jednocześnie zapewniamy w nich odpowiednie materiały i pomoce dydaktyczne oraz potrzebny sprzęt i infrastrukturę.
Zobacz co osiągnęły dzieci w ramach naszych projektów - uczniowie stworzyli około 100 różnych prototypów, część z nich to wdrożone rozwiązania. Przeczytaj także o innych naszych osiągnięciach.
Siedziba:
Buda Ruska 19 c, 16 -503 Krasnopol
Biuro:
Pl. Św. Agaty 4 lok.1, 16-500 Sejny
NIP: 8442359966
KRS: 0000682455
REGON: 367582420
Więcej o finansowaniach Fundacji