Ułatwienia dostępu
Wdrożenie programu w wybranych szkołach, zbieranie opinii uczestników oraz wprowadzanie modyfikacji w celu lepszego dostosowania do potrzeb edukacyjnych.
Nawiązanie współpracy z nowymi szkołami, realizacja warsztatów, które rozwiną umiejętności uczniów i nauczycieli oraz wdrożenie założeń programu.
Implementacja rekomendacji wynikających z fazy testowej, przeprowadzeniu finalnych testów oraz przygotowaniu szczegółowych harmonogramów i dokumentacji.
Program wprowadza praktyczną edukację środowiskową do szkół, pomagając młodym ludziom tworzyć rozwiązania dla realnych, lokalnych problemów.
Naszym celem jest umożliwienie młodzieży wpływu na otaczającą ich rzeczywistość poprzez rozwój umiejętności wprowadzania zmian i rozwiązywania problemów.
Program w angażujący sposób uczy… jak uczyć! Wyszkoleni nauczyciele będą w stanie przekazywać swoim uczniom zdobyte kompetencje i narzędzia. Nauczyciele uczestniczący w programie poprowadzą uczniów przez cały proces nauki praktycznej – od zidentyfikowania problemów i potrzeb w otoczeniu, poprzez analizę środowiskową, projektowanie rozwiązań, poszukiwanie finansowania, aż po ich realizację.
W programie Code for Blue uczestniczą szkoły:
Zespół Szkolno-Przedszkolny, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Budzisławiu Kościelnym | Szkoła Podstawowa nr 26 im. Rodła w Zabrzu | Szkoła Podstawowa nr 20 im. gen. Władysława Sikorskiego w Białymstoku |
---|
Zespół Szkół nr 18 we Wrocławiu | Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konstancinie-Jeziornie | III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy |
---|
Powiatowy Zespół Szkół nr 1, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Środzie Śląskiej | Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Środzie Śląskiej | Zespół Szkolno-Przedszkolny „Na Bursztynowym Szlaku” w Lewinie Kłodzkim | Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II we Wrocławiu |
---|
Przez empatię, pracę z opowieścią, edukację lokalną (place based learning), zrozumienie zagadnień merytorycznych, wyposażenie uczniów w kompetencje i narzędzia projektowania i wprowadzania zmian, angażujemy młodych w praktyczne działania na rzecz ochrony zasobów wodnych w ich otoczeniu.
Zapewniamy materiały merytoryczne w tym kompleksowy podręcznik wypełniony scenariuszami i ćwiczeniami prowadzący nauczycieli przez cały proces. Zawiera metody pracy (scenariusze, ćwiczenia, plany) przeprowadzając nauczycieli i uczniów przez cały proces praktycznej edukacji środowiskowej.
apewniamy materiały merytoryczne, w tym kursy e-learningowe o design thinking, pracy z empatią i opowieścią, ochronie zasobów wodnych, videopodcasty, webinary, kompleksowy podręcznik prowadzący nauczycieli przez metodę Code for Green by wspólnie z dziećmi potrafili przygotować i zrealizować lokalne projekty wodne.
Nie tylko nauczyciele zyskują w programie pakiet gotowych rozwiązań. Uczniowie dostają między innymi: manual wspierający realizację swojego projektu, instrukcje, plansze czy webinary pogłębiające wiedzę.
Specjalnie na potrzeby programu przygotowaliśmy 4 filmy edukacyjne w reżyserii Ewy Ewart i oparte na jej słynnym dokumencie „Do ostatniej kropli”. Wykorzystujemy je jako inspirację, motywator, źródło opowieści i wiedzy. Historie z autentycznymi bohaterami, ciekawe animacje w przystępny sposób tłumaczą potrzeby, powiązania i procesy dotyczące zasobów wodnych, rzek, jezior.
Organizujemy warsztaty, gdzie pod okiem naszych ekspertów nauczyciele mogą opanować metodykę Code for Green. W procesie realizacji projektu zapewniamy mentoring zespołu eksperckiego.
Nov 09, 2017Opracowana przez nas metoda Code for Green wykorzystywana w programach została solidnie przetestowana w szkołach, na setkach uczniów w 3 krajach (Polska, Czechy, Niemcy) w trakcie ponad 6 000 godzin lekcyjnych! Wspólnie opracujemy harmonogramy projektowe, by zaplanować proces wdrażania.
Nov 09, 2017Nauczyciele biorący udział w programie, będą potrafili przejść z uczniami przez cały proces nauki praktycznej - od zmapowania problemów i potrzeb otoczenia, przez analizę środowiskową, zaprojektowanie rozwiązań, poszukiwanie ich finansowania, aż po realizcję.
Nov 09, 2017Dla najlepszych uczestników programu przewidujemy nagrody - środki na kolejny projekt oraz prezentację na konferencji finałowej!
Nov 09, 2017Uczniowie i nauczyciele chcą nowej, sprawczej edukacji. Code for Blue w sposób użyteczny przeprowadzi grupy nauczycieli przez proces zmiany sposobu uczenia, przygotowując szkołę na edukację budującą sprawczość, osadzoną w lokalnych, bliskich uczniom realiach adresując przy tym ważne społecznie wyzwanie – ochronę zasobów wodnych.
Nov 09, 2017Pozostałe dokumenty
Rzeki to życie. Walczmy o nie do ostatniej kropli!
Zobacz co osiągnęły dzieci w ramach naszych projektów - uczniowie stworzyli około 100 różnych prototypów, część z nich to wdrożone rozwiązania. Przeczytaj także o innych naszych osiągnięciach.
“Jestem pełna entuzjazmu po pierwszych warsztatach w ramach programu Code for Blue! 🌊 To była niesamowita okazja do zgłębienia nowoczesnych metod edukacyjnych i poszerzenia wiedzy o ochronie zasobów wodnych. Dzięki temu szkoleniu czuję się jeszcze bardziej zmotywowana, by inspirować naszych uczniów do działania. Dziękuję za wspólnie spędzony czas, wspaniałą atmosferę, moc inspiracji.”
Marzena Fedorowicz
Siedziba:
Buda Ruska 19 c, 16 -503 Krasnopol
Biuro:
Pl. Św. Agaty 4 lok.1, 16-500 Sejny
NIP: 8442359966
KRS: 0000682455
REGON: 367582420
Więcej o finansowaniach Fundacji