Ułatwienia dostępu
Program wprowadza praktyczną edukację środowiskową, która wspiera młodych w tworzeniu realnych rozwiązań i odpowiedzi na prawdziwe problemy, po to by dobrze przygotować młode pokolenia do nowej rzeczywistości, narzuconej przez zmiany środowiskowe. Stwarzamy przestrzeń do doświadczania sprawczości i jej konsekwencji zarówno wśród dzieci, jak i nauczycieli.
Program realizowany jest od 2018 roku. Każdego roku w programie bierze udział około 160 uczniów. Podczas zajęć prowadzonych 2 razy w tygodniu projektują rozwiązania w obszarze ochrony wody, klimatu i bioróżnorodności. Beneficjetami programu są nauczyciele, ponieważ wtedy zapewniamy trwałość realizacji edukacji – chcemy by umiejętności, których uczymy zostały w szkole.
Program rozwija krytyczne myślenie, współpracę, komunikację, kreatywność, sprawczość, myślenie projektowe i systemowe, kompetencje cyfrowe, naukowo-badawcze oraz biznesowe oparte o ekonomię wartości (przedsiębiorczość). Przyczynia się do wzrostu zaangażowania, odpowiedzialności za własne działania, budowania wspólnoty, motywację do zmieniania świata.
Te kompetencje i umiejętności rozwijamy pracując z nauczycielami oraz wspierając ich w pracy z uczniami. Formuła train the trainers i nasz stały mentoring pozwala na równoległą pracę nauczycieli z uczniami w ten sam sposób.
Program ma charakter edukacji procesowej, która trwa przez cały rok szkolny.
Uczniowie wybierają obszar, którym chcą się zająć (woda, klimat, bioróżnorodność)
Potrzebna, aby w danym obszarze poznać problemy i wyzwania lokalne. Młodzież zdobywa wiedzę także podczas wyjazdów badawczych do parków narodowych, na Politechnikę Poznańską czy UAM.
Zdiagnozujemy istotny dla społeczności lokalnej realny problem.
Faza projektowania rozwiązania obowiazkowo wykorzystuje nowe technologie. W ten sposób powsają np. aplikacje, kampanie społeczne oparte o rozwiązania informatyczne, konkretne urządzenia jak mierniki jakości powietrza, czy płot retencjonujący wodę.
Nov 09, 2017Uczniowie uczą się w jaki sposób wdrażać wypracowane narzędzia i zdobywać finansowanie.
Nov 09, 2017Moduł Young Change Maker – rozwijania umiejętności przywództwa oraz otoczenia wsparcia, moduł przedsiębiorczości społecznej - rozwijania umiejętności tworzenia i komercjalizowania rozwiązań, które mają wartość społeczną, moduł integracji i pracy z empatią.
Nov 09, 2017Zaproś nas do siebie i dowiedz się, jak rozwinąć Twoją szkołę!
Zobacz co osiągneły dzieci w ramach naszych projektów - uczniowie stworzyli około 100 różnych prototypów, część z nich to wdrożone rozwiązania, m.in:
Siedziba:
Buda Ruska 19 c, 16 -503 Krasnopol
Biuro:
Pl. Św. Agaty 4 lok.1, 16-500 Sejny
NIP: 8442359966
KRS: 0000682455
REGON: 367582420
Więcej o finansowaniach Fundacji