Accessibility Tools
Jesteśmy polską organizacją non-profit, która od 2017 roku aktywnie wprowadza sprawcza edukację środowiskową do szkół, by młodzi potrafili rozwiązywać lokalne problemy wykorzystując technologie cyfrowe.
Kształcimy nauczycieli – przekształcamy szkołę w centrum edukacji środowiskowej.
W Fundacji wiemy, że zmiana klimatu to problem, który wymaga systemowego podejscia. Program LivingLab powstał, by uczyć dzieci i młodzież jak w praktyce ograniczać katastrofalne w skutkach zjawiska.
Zwiększamy swiadomosc w szkołach, samorządach i biznesie - kryzys wodny to obecnie jedno z nawiększych zagrożeń dla ludzkości. Program Code for Blue to nasza odpowiedź jak wspólnie możemy temu zaradzić.
W naszych projektach, uczymy jak cenna jest bioróżnorodność, która znika na świecie w zastraszającym tempie. Jej utrata stanowi zagrożenie dla przyszłości funkcjonowania naszej planety.
Stawiamy na nowe technologie, bo odgrywają kluczową rolę w prototypowaniu i skutecznym rozwiązywaniu problemów środowiskowych, do czego zapraszamy dzieci i młodzież.
Jestesmy organizajcą skupioną na działaniu! Zobacz co osiągneły dzieci w ramach naszych projektów - uczniowie stworzyli około 100 różnych prototypów, część z nich to wdrożone rozwiązania. Prezczyta także o innych naszych osiągnięciach.
“Przy projekcie ławeczki współpracowaliśmy z lokalnym biznesem. Przedsiębiorcy widząc zaangażowanie i kreatywność uczniów, ich nowatorskie pomysły, otwierali się na współpracę i finansowanie pomysłów. Moi uczniowie zaś mieli poczucie, że to co tworzą ma sens, jest potrzebne i może być “sprzedane” na rynku. To wszystko jest motorem ich motywacji. A ja? Czuję sprawczość, to że nasze działania poprawiają stan przyrody. Czuję sie ważna i potrzebna w tym, co robię.”
Jola Gizelska
Nauczycielka przyrody i biologii w szkole podstawowej w Kaczanowie
“Współpraca, dobre relacje samorządu i szkoły w edukacji środowiskowej i klimatycznej są ważne dla wprowadzenia młodzieży w życie społeczne. Gdy nauczyciel jest mentorem a nie wykładowcą, młodzież łącząc wiedzę z praktycznymi działaniami w środowisku lokalnym, z biernych obserwatorów staje się kreatorem wspólnej przestrzeni, a pomysły przekuwa w działania. Otwarcie na dialog obu stron otwiera drogę do włączenia młodych w formułowanie lokalnych polityk. Samorząd zyskuje świadomych i aktywnych mieszkańców, którzy swoim zaangażowaniem wpływają także na otoczenie biznesowe. Szkoła integruje różne grupy społeczne wokół działań na rzecz środowiska i klimatu”.
Ewa Kowalik
Zastępca Burmistrza Polkowic ds. Społecznych
„Takie projekty wnoszą do szkoły nową energię i konkretne efekty. Dzieci nabywają sprawczości i zyskują wiarę w moc zmieniania swojego otoczenia, dzięki możliwości przeprowadzenia samodzielnie całego procesu zmiany od pomysłu do jego realizacji.”
Justyna Szelęga
Dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Lewina Kłodzkiego
„Te dwa dni były bardzo intensywne, ale ogromnie motywujące i inspirujące. Przerobiłyśmy ogrom materiału poczynając od edukacji klimatycznej, dalej idąc przez psychologię, mindfulness i zajęcia terenowe. Zostałyśmy wyposażone w materiały, wiedzę i wsparcie, które pomogą nam w realizacji projektu. Na pewną wartością dodana są znajomości, które zostaną na długi czas. Takie wydarzenia niesamowicie napędzają do działania, nie tylko w projekcie Code for Blue, ale i w życiu.”
Kinga Pietrusiak
Nauczycielka wychowania fizycznego SP 51 z Wrocławia
Siedziba:
Buda Ruska 19 c, 16 -503 Krasnopol
Biuro:
Pl. Św. Agaty 4 lok.1, 16-500 Sejny
NIP: 8442359966
KRS: 0000682455
REGON: 367582420
Więcej o finansowaniach Fundacji